1. Home>
blog-heroimage-ppi-poland
Blog

Czas pracy i obecność: Rozwiązywanie złożonego procesu płacowego

Nie mamy kryształowej kuli, ale jesteśmy pewni, że wiele zespołów HR umieściło "usprawnienie zarządzania czasem pracy" na szczycie listy noworocznych postanowień na 2023 rok. Skąd to wiemy? Nasz Indeks Payroll Proficiency 2023 pokazuje, że aż 45% europejskich firm uważa „czas pracy i obecność" za jeden z 5 najbardziej złożonych podprocesów płacowych. Jeśli brzmi to dla Ciebie znajomo, to dajemy znać, że istnieje prosty sposób, aby zmienić tę sytuację. Oto jak to zrobić. 

24.07.2023
Regulamin
Blog

Regulamin wynagradzania – czy jest obowiązkowy? Zasady zmian i najważniejsze postanowienia

Regulamin wynagradzania – kiedy jest obowiązkowy? Jakie informacje musi zawierać? Sprawdź zasady zmian, wpływ PPK, benefitów i terminów wypłaty pensji.

By Katarzyna Kupczyk24.07.2023
wczasy-pod-grusza
Blog

Wczasy pod gruszą – komu się należą? Aktualne warunki: ile dni, kiedy wypłacić, opodatkowanie

Wczasy pod gruszą to świadczenie z ZFŚS, które wypłaca się głównie pracownikom w trudnej sytuacji finansowej. Sprawdź aktualne zasady!

By Katarzyna Kupczyk20.07.2023
error text broken glass font
Blog

5 typowych błędów w naliczaniu płac – jak ich uniknąć?

Nawet drobne błędy w naliczaniu płac mogą mieć poważne konsekwencje – od kar prawnych po utratę zaufania pracowników. W całej Europie firmy zarządzają naliczaniem płac na różne sposoby. Niektóre polegają na własnych systemach, technologiach i wiedzy. Inne wolą częściowo lub całkowicie zlecić proces płacowy na zewnątrz. Chociaż jedno podejście może być skuteczniejsze od drugiego w zależności od kraju, w którym działasz, to jednak niezależnie od formy popełniane są podobne błędy. Oto 5 najczęstszych błędów w procesie naliczania wynagrodzeń i sposoby na ich uniknięcie. 

 

20.07.2023
Colleagues having a Meeting
Blog

Polityka otwartych drzwi: Pełne zaangażowanie w miejscu pracy

Coraz bardziej na znaczeniu zyskują wartości reprezentowane przez organizacje, głównie te pozwalające na zbudowanie pełnego zaangażowania w miejscu pracy.

19.07.2023
PL_blog_List intencyjny a umowa przedwstępna o pracę_1200x800
Blog

List intencyjny a umowa przedwstępna o pracę – czym się różnią? Czy warto zaproponować promesę zatrudnienia kandydatowi w procesie rekrutacji?

List intencyjny a umowa przedwstępna – poznaj różnice i dowiedz się, czy warto zaproponować promesę zatrudnienia kandydatowi w rekrutacji.

By Katarzyna Kupczyk19.07.2023
PL_blog_Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika_1200x800
Blog

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika – czego może się spodziewać pracodawca?

Dowiedz się, jakie są sposoby wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika i jakie obowiązki ma pracodawca w takiej sytuacji.

By Katarzyna Kupczyk17.07.2023
zlozenie-wniosku-o-urlop-na-zadanie-przez-telefon-jpg.webp
Blog

Wniosek o urlop na żądanie – jak i kiedy złożyć?

Sprawdź, kiedy i jak pracownik powinien złożyć wniosek o urlop na żądanie. Czy pracodawca może określić godziny składania wniosku o enżetkę?

By Katarzyna Kupczyk13.07.2023
PL_blog_Zerowy PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia_1200x800
Blog

Zerowy PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia. Jak obliczyć wynagrodzenie z ulgą dla młodych?

Ulga dla młodych zwalnia pracowników i zleceniobiorców do 26. roku życia z PIT. Sprawdź limity, wyjątki i zasady opodatkowania wynagrodzeń!

By Katarzyna Kupczyk13.07.2023
man met tas
Blog

Ukryte koszty braku cyfryzacji HR

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez SD Worx, 58% europejskich firm przyznaje, że wciąż ma przed sobą długą drogę do zaoferowania pracownikom doskonałego doświadczenia cyfrowego. Wielu uważa, że nie ma powodów do pośpiechu. Jak się jednak okazuje, powolna cyfryzacja lub jej brak wiąże się z wieloma ukrytymi kosztami. Oto siedem z nich.

12.07.2023
Badania kontrolne – kiedy są obowiązkowe
Blog

Badania kontrolne – kiedy są obowiązkowe? Co zrobić, kiedy wypadają przed urlopem pracownika?

Badania kontrolne są obowiązkowe po L4 dłuższym niż 30 dni. Sprawdź, jak je liczyć i co zrobić, gdy wypadają przed urlopem pracownika.

By Katarzyna Kupczyk12.07.2023
Urlop na poszukiwanie pracy
Blog

Urlop na poszukiwanie pracy – komu przysługują nawet 3 dni wolne na rozmowy kwalifikacyjne?

Nawet 3 dni wolne na rozmowy kwalifikacyjne? Sprawdź, komu przysługuje urlop na poszukiwanie pracy i czy należy się za niego wynagrodzenie.

By Katarzyna Kupczyk8.07.2023