Wyzwania czekające na firmy z sektora MŚP
MŚPIle firma może zaoszczędzić dzięki wdrożeniu narzędzia do rejestracji czasu pracy?Zarządzanie czasem pracy5 typowych błędów w naliczaniu płac – jak ich uniknąć?Płace4-dniowy tydzień pracy: czy sprawdzi się w Twojej firmie?Zarządzanie czasem pracyCzas pracy i obecność: Rozwiązywanie złożonego procesu płacowego
Nie mamy kryształowej kuli, ale jesteśmy pewni, że wiele zespołów HR umieściło "usprawnienie zarządzania czasem pracy" na szczycie listy noworocznych postanowień na 2023 rok. Skąd to wiemy? Nasz Indeks Payroll Proficiency 2023 pokazuje, że aż 45% europejskich firm uważa „czas pracy i obecność" za jeden z 5 najbardziej złożonych podprocesów płacowych. Jeśli brzmi to dla Ciebie znajomo, to dajemy znać, że istnieje prosty sposób, aby zmienić tę sytuację. Oto jak to zrobić.
5 typowych błędów w naliczaniu płac – jak ich uniknąć?
Nawet drobne błędy w naliczaniu płac mogą mieć poważne konsekwencje – od kar prawnych po utratę zaufania pracowników. W całej Europie firmy zarządzają naliczaniem płac na różne sposoby. Niektóre polegają na własnych systemach, technologiach i wiedzy. Inne wolą częściowo lub całkowicie zlecić proces płacowy na zewnątrz. Chociaż jedno podejście może być skuteczniejsze od drugiego w zależności od kraju, w którym działasz, to jednak niezależnie od formy popełniane są podobne błędy. Oto 5 najczęstszych błędów w procesie naliczania wynagrodzeń i sposoby na ich uniknięcie.
Polityka otwartych drzwi: Pełne zaangażowanie w miejscu pracy
Przyciąganie i utrzymywanie talentów jest jednym z podstawowych wyzwań każdego pracodawcy, zwłaszcza w czasach dużej konkurencyjności na rynku pracy. Zapewnianie kompleksowego, dopasowanego do aktualnych potrzeb pracowników pakietu benefitów staje się podstawowym warunkiem w pozyskiwaniu nowych talentów. W związku z tym coraz bardziej na znaczeniu zyskują wartości reprezentowane przez organizacje, w tym sposób zarządzania zespołem, pozwalający na zbudowanie pełnego zaangażowania w miejscu pracy.
Ukryte koszty braku cyfryzacji HR
Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez SD Worx, 58% europejskich firm przyznaje, że wciąż ma przed sobą długą drogę do zaoferowania pracownikom doskonałego doświadczenia cyfrowego. Wielu uważa, że nie ma powodów do pośpiechu. Jak się jednak okazuje, powolna cyfryzacja lub jej brak wiąże się z wieloma ukrytymi kosztami. Oto siedem z nich.
Czy szczerość w miejscu pracy zatrzyma pracownika w firmie?
Każdy pracownik, niezależnie od sprawowanej funkcji, oczekuje od swojego pracodawcy szczerości oraz otwartości. Niezależnie czy dotyczy to zarządzania zespołem, projektami czy spraw dotyczących finansów. W bardzo konkurencyjnym środowisku pracy na znaczeniu zyskują szczególnie wartości reprezentowane przez firmy.
Czym jest outsourcing płac?
Chociaż większość ludzi wie, z czym wiąże się pojęcie outsourcingu, nadal istnieje wiele niejasności co do tego, co dokładnie obejmuje. Wynika to z faktu, że na przestrzeni lat outsourcing stał się terminem zbiorczym dla szerokiej gamy możliwych rozwiązań w zakresie wsparcia ze strony podmiotów trzecich. Głównym aspektem do uwzględnienia w kontekście outsourcingu jest fakt, że to Ty, jako klient, masz ostateczne decydujące słowo. Od Ciebie zależy, które działania zostaną zlecone na zewnątrz i w jaki sposób należy to zrobić. Na przykład, outsourcing może być tymczasowy lub strukturalny, w biurze lub poza nim. W tym materiale wyjaśniamy, jakie są główne rodzaje outsourcingu, które mogą być stosowane na poziomie lokalnym lub międzynarodowym.
Najważniejsze 3 zalety outsourcingu płac
Dlaczego outsourcing płac zyskuje na popularności w czasach ciągłych zmian? Lub mówiąc inaczej, jakie są dokładnie jego korzyści? Ci, którzy już czerpią benefity z outsourcingu płac, twierdzą, że są to trzy najbardziej przekonujące argumenty.
3 niebezpieczne błędy płacowe dla organizacji międzynarodowych
Lista płac jest siłą napędową organizacji, więc prawidłowe jej prowadzenie jest kluczowe. Kiedy organizacje rozszerzają swoją działalność na nowe lokalizacje geograficzne, ryzyko popełnienia błędów na listach płac wzrasta. To przerażająca myśl dla specjalistów ds. kadr i płac. Co więc mogą zrobić międzynarodowe organizacje, aby zminimalizować ryzyko błędów na listach płac? Oto trzy najważniejsze wskazówki:
Outsourcing płac w nowej normie: plusy i minusy
Od oprogramowania jako usługi (SaaS) po kompleksowe usługi w obszarze kadr i płac, outsourcing wynagrodzeń istnieje w wielu postaciach. Ale niezależnie od wybranej formuły, przekazanie części lub całości obowiązków związanych z wynagrodzeniami firmie zewnętrznej to ważna decyzja. Zanim przystąpisz do określenia, które zadania związane z wynagrodzeniami warto zlecić innemu podmiotowi, zdobycie pełnej wiedzy na temat możliwych zalet i wad jest właściwym krokiem.
Zarządzanie czasem: Kluczowy temat dla organizacji
Czy wiesz, że zarządzanie czasem jest 1. źródłem zaangażowania w organizacji dla 44,7% pracowników w Europie? Taki jest wniosek z badania "The Perfect Match" przeprowadzonego przez SD Worx w 2022 roku.
Udana cyfryzacja: Twój przewodnik w 8 krokach
Cyfryzacja od lat jest uważana za główne wyzwanie, z którym muszą się mierzyć zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Poniższy przewodnik pokazuje krok po kroku, jak zaplanować i wdrożyć konkretną strategię digitalizacji.
4 sposoby na poprawę samopoczucia u pracowników
W miarę jak zespoły HR rozwijają rozmowy na temat dobrego samopoczucia pracowników, coraz częściej pojawia się aspekt dobrostanu społecznego. Obecnie dobrostan społeczny nie jest już tylko trendem czy hasłem, ale równie ważnym filarem dobrego samopoczucia - obok dobrostanu fizycznego, psychicznego, finansowego i kulturowego. Ale czym tak naprawdę jest i jak można go skutecznie wdrożyć? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!