Zarządzanie czasem pracy
Na tej stronie znajdziesz artykuły blogowe na temat zarządzania czasem pracy, rozliczania czasu pracy oraz o programach i narzędziach do zarządzania czasem pracy.

Elastyczny czas pracy jako wyzwanie, z którym mierzą się pracodawcy?
Elastyczny czas pracy zwiększa efektywność i motywację. Dowiedz się, jak technologie wspierają ten trend na polskim rynku pracy.

Rejestracja czasu pracy zdalnej. Dlaczego warto?
Rejestracja czasu pracy poza biurem: czym jest ewidencja czasu pracy i jakie płyną z niej korzyści dla pracodawcy i pracowników.

Workforce Planning: optymalizacja potencjału pracowników
Workforce Planning: przepis na optymalne zarządzanie potencjałem i czasem Twoich pracowników.

Work-life integration czy work-life balance?
Sprawdź, który z modeli elastycznego zarządzania czasem pracy jest najlepszy dla Ciebie i Twoich pracowników oraz pomoże Wam osiągać wyznaczone cele.

Kontrola pracy zdalnej, czyli pracodawca w domu pracownika w trybie home office
Pracodawca może kontrolować pracę zdalną pod kątem BHP, ochrony danych i wykonywania obowiązków. Sprawdź, jakie zasady obowiązują!

Przepustka w pracy – czy pracownik musi odpracować wyjście prywatne w godzinach pracy?
Sprawdź, co powinien zrobić pracownik, któremu zależy na wyjściu w celach osobistych w godzinach pracy. Czy musi odpracować wyjście prywatne?

4-dniowy tydzień pracy: czy sprawdzi się w Twojej firmie?
Walka o pracowników zapoczątkowała proces zmian na rynku pracy, np. wprowadzając 4-dniowy tydzień pracy. Czy jest opłacalnym rozwiązaniem dla Twojej firmy?

Ewidencja czasu pracy a umowa zlecenie – dlaczego zleceniobiorca powinien złożyć raport z przepracowanymi godzinami?
Czy zleceniobiorca musi wypełniać ewidencję czasu pracy jak pracownik? Sprawdź, co powinien zawierać raport z godzinami pracy zleceniobiorcy.

Jak skorygować źle naliczone wynagrodzenie? Zasady korekty listy płac
Sprawdź, jak skorygować źle naliczone wynagrodzenie. Kiedy pracodawca może potrącić pewną kwotę z zawyżonego wynagrodzenia bez zgody pracownika?

Czas pracy i obecność: Rozwiązywanie złożonego procesu płacowego
Nie mamy kryształowej kuli, ale jesteśmy pewni, że wiele zespołów HR umieściło "usprawnienie zarządzania czasem pracy" na szczycie listy noworocznych postanowień na 2023 rok. Skąd to wiemy? Nasz Indeks Payroll Proficiency 2023 pokazuje, że aż 45% europejskich firm uważa „czas pracy i obecność" za jeden z 5 najbardziej złożonych podprocesów płacowych. Jeśli brzmi to dla Ciebie znajomo, to dajemy znać, że istnieje prosty sposób, aby zmienić tę sytuację. Oto jak to zrobić.

Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego – uprawnienia i obowiązki pracodawcy oraz skutki dla pracownika
Czy wiesz, kiedy możesz odwołać pracownika z urlopu?

Umowa zlecenie a urlop – czy zleceniobiorcy należą się płatne dni wolne?
Umowy zlecenie reguluje nie Kodeks pracy, tylko Kodeks cywilny, więc zleceniobiorcom nie przysługują uprawnienia pracownicze, w tym płatny urlop wypoczynkowy. Niemniej przepisy dopuszczają przyznanie zleceniobiorcy płatnych dni wolnych od świadczenia usług. To oznacza, że pracując na podstawie umowy zlecenia, można wypoczywać przez np. 26 dni w roku – jak osoby zatrudnione na umowę o pracę. Jakie zapisy warto zawrzeć w umowie zlecenie w związku z płatną przerwą dla zleceniobiorcy?