HR
Sztuczna inteligencja: Nowa odsłona rekrutacji
Praca rekrutera nie jest łatwa. Często dni pracy specjalistów z tej branży są bardzo intensywne i pełne wyzwań oraz piętrzących się zadań związanych z koniecznością znalezienia i pozyskania najwyższej jakości talentów. Z pomocą przychodzi im sztuczna inteligencja i automatyzacja procesów.
Jak sztuczna inteligencja wpływa na doświadczenia pracowników?
W zależności od tego, kogo zapytasz, sztuczna inteligencja jest naszym zbawieniem, apokalipsą, rewolucją w branży lub modnym trendem. Jedno jest pewne, od czasu uruchomienia ChatGPT w listopadzie 2022 r. temat AI nie cichnie. Co to rozwiązanie oznacza dla HR? Oto pięć przypadków użycia generatywnej sztucznej inteligencji, które pokazują, co AI może – i czego nie potrafi – zrobić dla HR w Twojej firmie i Twoich pracowników.
Jak digitalizacja pomaga budować pewność siebie pracowników
Odpowiednie rozwiązania cyfrowe zastosowane w miejscu pracy potrafią być skutecznym narzędziem zwiększania pewności siebie członków zespołu.
Miłość od pierwszego wejrzenia!
Odkryj idealną partię dla Ciebie 😎
Technologia napędza rozwój HR
Działania z zakresu HR są dla firm wielkim wyzwaniem, które rośnie wraz z liczbą zatrudnionych osób. Dotychczasowe metody w obliczu współczesnych wyzwań mogą stwarzać nie lada trudności oraz hamować rozwój przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi technologia. Według raportu „Payroll Proficiency Index”, aż 84,2 proc. średniej wielkości firm uważa, że technologia
i oprogramowania ułatwiają składanie oświadczeń, sprawozdań i komunikację z urzędami.
Budowanie ducha zespołu dzięki programom motywacyjnym i uznaniowym
Wartości reprezentowane przez firmę nadają kierunek jej działalności oraz pozwalają na skoncentrowanie się na potrzebach pracowników. Odpowiedni system nagradzania może pomóc wdrożyć te wartości w codzienną pracę.
Jak tworzyć najlepsze cyfrowe doświadczenia wśród pracowników
Cyfrowe doświadczenie pracownika, inaczej DEX – digital employee experience – dotyczy sposobu, w jaki pracownicy wchodzą w interakcję z technologią w miejscu pracy i jak się z nią czują. Na to doświadczenie składają się wszystkie elementy – od jakości po użyteczność. Chociaż koncepcja jest już znana, połowa europejskich pracowników (48%) nadal twierdzi, że ich organizacja nie spełnia oczekiwań. Oto wskazówki, jak zrobić to lepiej.
Spersonalizowane i dostosowane nagrody przewagą konkurencyjną
Nasz Indeks Payroll Proficiency 2023, w którym przebadaliśmy ponad 4500 firm w 16 krajach europejskich, pokazuje, że pracownicy otrzymują szeroką gamę nagród – od sprzętu technicznego po świadczenia mobilne i bony. Jednocześnie, koncepcje takie jak wynagrodzenie na żądanie i zestawienia nagród całkowitych są obecnie szeroko rozpowszechnione. Rzeczywiście, pracodawcy nauczyli się robić więcej za mniej – i to z pewnością pozostanie wiodącym trendem w zakresie wynagrodzeń i świadczeń w nadchodzących latach.
Polityka otwartych drzwi: Pełne zaangażowanie w miejscu pracy
Przyciąganie i utrzymywanie talentów jest jednym z podstawowych wyzwań każdego pracodawcy, zwłaszcza w czasach dużej konkurencyjności na rynku pracy. Zapewnianie kompleksowego, dopasowanego do aktualnych potrzeb pracowników pakietu benefitów staje się podstawowym warunkiem w pozyskiwaniu nowych talentów. W związku z tym coraz bardziej na znaczeniu zyskują wartości reprezentowane przez organizacje, w tym sposób zarządzania zespołem, pozwalający na zbudowanie pełnego zaangażowania w miejscu pracy.
Ukryte koszty braku cyfryzacji HR
Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez SD Worx, 58% europejskich firm przyznaje, że wciąż ma przed sobą długą drogę do zaoferowania pracownikom doskonałego doświadczenia cyfrowego. Wielu uważa, że nie ma powodów do pośpiechu. Jak się jednak okazuje, powolna cyfryzacja lub jej brak wiąże się z wieloma ukrytymi kosztami. Oto siedem z nich.
Czy szczerość w miejscu pracy zatrzyma pracownika w firmie?
Każdy pracownik, niezależnie od sprawowanej funkcji, oczekuje od swojego pracodawcy szczerości oraz otwartości. Niezależnie czy dotyczy to zarządzania zespołem, projektami czy spraw dotyczących finansów. W bardzo konkurencyjnym środowisku pracy na znaczeniu zyskują szczególnie wartości reprezentowane przez firmy.
Udana cyfryzacja: Twój przewodnik w 8 krokach
Cyfryzacja od lat jest uważana za główne wyzwanie, z którym muszą się mierzyć zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Poniższy przewodnik pokazuje krok po kroku, jak zaplanować i wdrożyć konkretną strategię digitalizacji.