1. Home>
  2. Blog>
  3. SAP>
Migracja z SAP On-Premise do SAP SuccessFactors

Migracja z SAP On-Premise do SAP SuccessFactors: Odblokowanie potencjału transformacji HR w oparciu o chmurę.

W dzisiejszym cyfrowym świecie firmy nieustannie szukają nowych sposobów na usprawnianie swojej działalności i rozwój. Czasem impulsem do zmiany jest rozwój samej technologii. Jedną z takich ważnych zmian, jest zakończenie przez firmę SAP w 2027 roku wsparcia dla wersji SAP ECC (SAP ERP Central Component). Oznacza to, że firmy muszą przenieść swoje stare systemy do nowych wersji systemu, zanim to nastąpi. Niektóre organizacje już rozpoczęły ten proces, ale inne muszą mieć świadomość, że zbyt długie zwlekanie może spowodować problemy, takie jak brak wystarczających zasobów lub wyższe koszty. 

Firmy rozważające dostępne opcje, powinny rozpatrywać przede wszystkim nowoczesne technologie, oparte na chmurze. SAP rekomenduje swoim klientom ERP HCM korzystanie z SAP SuccessFactors jako drogi do cyfrowej transformacji HR. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć wszelkie aspekty takiego rozwiązania w kontekście strategii IT i bezpieczeństwa firmy. W kalkulacji opłacalności i kosztów zwrotu inwestycji trzeba wziąć pod uwagę kompleksowy rachunek uwzględniający koszty sprzętu i bieżącej konserwacji obecnych rozwiązań. Kluczowe znaczenie ma również weryfikacja w jakim stopniu obecne rozwiązanie jest gotowe na przeniesienie do chmury oraz w jakich obszarach wymaga ono modernizacji. 

Czas ucieka, więc firmy muszą wkrótce wybrać strategię migracji dla swojego obecnego systemu HCM. Może się to wydawać przytłaczające, ale bez obaw. Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć i podamy kilka kluczowych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy tej migracji. 

Korzyści z migracji do SAP SuccessFactors 

Migracja do SAP SuccessFactors może przynieść przedsiębiorstwom znaczne oszczędności. SAP SuccessFactors i SAP SuccessFactors Employee Central Payroll oferują liczne korzyści nie tylko dzięki takim funkcjom jak zarządzanie danymi osobowymi i organizacyjnymi czy przetwarzanie płac w czasie rzeczywistym. Automatyzacja procesów związanych z obsługą prawną, , zarządzanie czasem pracy, raportowanie i planowanie kosztów płac, generowanie i obieg dokumentów, obsługa elektronicznych akt osobowych czy poszerzone funkcje samoobsługi to źródła wartości dodanej uzyskiwanej w procesie transformacji.  

  • SAP SuccessFactors Time Tracking: to większa dokładność danych dla pracowników rozliczanych godzinowo przekłada się na spełnienie oczekiwań pracowników w zakresie prostej, dokładnej i zindywidualizowanej ewidencji czasu pracy. W tym obszarze również znajdziemy polski odpowiednik, sprawdzający się już wśród wielu znanych marek w Polsce – czyli SD Worx Time Management Platform. Czytając więcej o tym systemie, dowiadujemy się, że jest w pełni kompatybilny z SAP zestaw aplikacji samoobsługowych w technologii SAP Fiori umożliwiających sprawne planowanie, ewidencję i rozliczanie danych czasu pracy. Ponadto, narzędzie jest zgodne z prawem i wewnętrznymi regulacjami zarządzania czasem pracy w zakresie: jego planowania, ewidencji bieżących danych oraz rozliczania.
  • Employee Central Payroll (ECP): Przetwarza wszystkie aspekty listy płac, dzięki niezrównanemu zakresowi funkcji, doskonałemu doświadczeniu użytkownika i możliwościom mobilnym. 
  • SD Worx InnovaHR Poland: Jest to przygotowane dla rynku polskiego nowoczesne, solidne rozwiązanie do kadr, płac i czasu pracy oraz elektronicznej obsługi dokumentacji. Rozwiązanie bazuje na standardowych komponentach systemu SAP SF EC oraz ECP i jest wzbogacone o szereg autorskich dodatków AddOn zaprojektowanych przez SD Worx. Można je także poszerzyć o kolejne moduły (np. talent management lub planowanie kosztów osobowych). Narzędzie dostępne jest wraz z infrastrukturą oraz serwisem. Gwarantuje stały rozwój w ramach subskrypcji – zarówno w zakresie SAP, jak i rozwiązań SD Worx  

Korzyścią z implementacji SD Worx InnovaHR Poland są między innymi brak kosztów infrastruktury IT i jej utrzymania, czyli większa elastyczność i skalowalność dzięki nowej architekturze. 

 

Rozważając migrację z SAP on-premise, firmy mają dwie możliwości: 

  1. H4S4: etap pośredni:  

Przejście na H4S4 jest krokiem pośrednim, który może służyć jako faza przejściowa. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Firmy powinny postrzegać to jako krok w kierunku wdrożenia opartej na chmurze platformy SAP SuccessFactors. 

  1. ECP: cel podróży:  

Najlepszym rozwiązaniem jest przejście z systemu SAP ERP HCM na nowoczesną, opartą na chmurze platformę SAP SuccessFactors (SD Worx InnovaHR Poland). Zmiana ta zapewnia długoterminową skalowalność, elastyczność i zabezpieczenie procesów HR na przyszłość. Dla klientów, którzy nie chcą takiego systemu wdrażać i utrzymywać samodzielnie z pomocą przychodzi koncepcja SD Worx InnovaHR Cloud. 

    Teresa Olszewska
    Wsparcie techniczne dla SAP HCM on-premise zakończy się w 2027 roku, z możliwością przedłużenia do 2030 roku. J Kluczowe jest przejście z systemu lokalnego do chmury, aby zapewnić jego działanie, aktualność i bezpieczeństwo. W miarę jak coraz więcej firm migruje do systemów chmurowych, ważne jest zrozumienie procesu migracji ze starszych systemów do chmury.
    Teresa Olszewska
    Teresa Olszewska, Managing Director, SD Worx SAP Solutions

    Droga do chmury 

    Ponieważ firmy zaczęły dostrzegać korzyści płynące z przenoszenia swoich operacji do chmury, migracja do SAP SuccessFactors stała się kluczową kwestią. Aby zapewnić udane przejście, organizacje -muszą dokładnie rozważyć następujące kwestie: 

    • Planuj z wyprzedzeniem: Wczesne planowanie ma kluczowe znaczenie dla płynnego przejścia. Zbadaj różnych dostawców usług w chmurze, oceń swoje potrzeby i nawiąż współpracę z odpowiednim partnerem, który może pomóc w opracowaniu solidnego planu migracji. 
    • Odrób pracę domową: Nie wszyscy dostawcy usług w chmurze są sobie równi. Porównaj funkcje, ceny i możliwości, aby wybrać dostawcę, który najlepiej spełnia wymagania Twojej organizacji. Upewnij się, że posiada on dogłębne zrozumienie Twojego unikalnego krajobrazu i może zapewnić płynne przejście. 
    • Komunikuj się ze swoim zespołem: Zapewnienie skutecznej komunikacji z zespołem ma kluczowe znaczenie dla udanej migracji do chmury. Współpraca z ekspertem pomoże zagwarantować, że wszyscy interesariusze w firmie będą świadomi planu i że przejście do chmury zakończy się sukcesem. Dodatkowo, umożliwi to informowanie wszystkich o postępach i pomoże w podejmowaniu kluczowych decyzji w trakcie całego procesu. 

    Proces migracji i kwestie płacowe 

    Wraz ze wzrostem liczby firm migrujących do chmury, integracja podstawowych funkcji HR staje się krytyczna. 

    Dlaczego warto przejść na rozwiązanie płacowe SAP SF? 

    Nie jesteś pewien czy opłaca się przejść na Employee Central Payroll? Oto 3 kluczowe korzyści, o których warto pamiętać:  

    1. Utrzymanie inwestycji w SAP Payroll 

    • Mozliwość dopasowania rozwiązania w procesie migracji bez konieczności masowej rozbudowy/wymiany 
    • Utrzymanie dotychczasowych inwestycji w obszar płacowy (np. Stworzone już specyficzne mechanizmy, wiedza zespołów) 
    • Brak konieczności konfiguracji listy płac i całościowych rozliczeń porównawczych. 
    • Maksymalne wykorzystanie możliwości migracji istniejących danych, takich jak dane pracowników i wyniki listy płac. 
    1. Zmniejszenie długoterminowego całkowitego kosztu posiadania (TCO):  

    • Proste i niedrogie aktualizacje 
    • Niższe koszty zarządzania zmianą (brak fizycznej infrastruktury) 
    • Niższe koszty techniczne (bazowe) dzięki mniejszym wymaganiom konserwacyjnym 
    • Ulepszona integracja z Employee Central (mniej konserwacji, lepsza wydajność systemu) 
    1. Zabezpieczenie na przyszłość i uproszczenie: 

    • Wyprzedzenie konkurencji dzięki wprowadzanym dwa razy w roku innowacjom 
    • Własne rozwiązanie kalkulacji listy płac, które umożliwia aktualizację według własnego uznania  
    • Brak limitów czasowych dla utrzymania 
    • Rewizja starych procesów w celu ich standaryzacji, usprawnienia i automatyzacji 
    • Wykorzystanie nowszych funkcji, takich jak centrum kontroli listy płac 
    • Usunięcie niepotrzebnych i kosztownych modyfikacji 

    Ponadto firmy powinny rozważyć modyfikacje i standaryzację wymaganą podczas procesu migracji. Przeprowadzając szczegółową analizę istniejących niestandardowych obiektów i oceniając wykonalność konfiguracji lub zastąpienia ich funkcjonalnością Employee Central, organizacje mogą uniknąć niepotrzebnych modyfikacji i kosztownych przeróbek. 

     

    Chmura zarządzana przez partnerów dla rozwiązań SAP SuccessFactors: 

    Aby zapewnić płynne przejście i bieżące wsparcie procesów, firmy mogą zdecydować się na usługi w chmurze zarządzane przez partnerów. Usługi te oferują dedykowane wsparcie outsourcingu procesów biznesowych (BPO) dla różnych funkcji HR, w tym płac, finansów, podatków i rekrutacji. Partnerskie rozwiązania chmurowe, takie jak te oferowane przez SD Worx, zapewniają elastyczność, skalowalność i rozległą wiedzę w zakresie płac w infrastrukturze hiperskalowej. 

    Migracja z SAP on-premise do SAP SuccessFactors jest kluczowym krokiem dla firm pragnących przyspieszyć cyfrową transformację HR. Wykorzystując zalety rozwiązań opartych na chmurze, organizacje mogą usprawnić procesy HR, zwiększyć dokładność danych i zabezpieczyć swoje operacje na przyszłość. Dzięki starannemu planowaniu, kompetentnemu partnerowi i dobrze wykonanej strategii migracji, firmy mogą uwolnić pełny potencjał SAP SuccessFactors i poprowadzić swój dział HR w kierunku bardziej wydajnej i sprawnej przyszłości. 

     

    Przedstawiamy SD Worx – Twój ekspert we wdrożeniu rozwiązań SAP.  

    Usługi doradcze i wdrożeniowe:  

    SD Worx to ekspert, który zaspokoi wszystkie potrzeby Twojej firmy w zakresie technologii HR. Oferujemy kompleksowe usługi doradcze i wdrożeniowe w celu optymalizacji inwestycji w HR, w tym planowanie biznesowe, konwersję lub migrację danych, tworzenie niestandardowego kodu, definiowanie koncepcji użytkownika oraz testowanie i walidację. 

    Usługi zarządzania aplikacjami:  

    Jako partner HR, SD Worx zapewnia usługi zarządzania aplikacjami, aby zapewnić płynne operacje biznesowe i zmaksymalizować wydajność systemu HR. Standardowe usługi zarządzania aplikacjami obejmują proaktywne monitorowanie, analizę EWA (kontrole aplikacji i aktualizacji oprogramowania) i wiele innych. Dodatkowe usługi zarządzania obejmują wsparcie funkcjonalne, utrzymanie niestandardowego kodu, usługi konserwacyjne, dostrajanie wydajności aplikacji oraz utrzymanie ról i profili użytkowników. 

    Dodatkowe usługi techniczne (jednorazowe):  

    Oferujemy również dodatkowe usługi zarządzania aplikacjami, aby zapewnić płynne działanie firmy. Usługi te obejmują wsparcie funkcjonalne, utrzymanie niestandardowego kodu, usługi konserwacyjne, dostrajanie wydajności aplikacji oraz utrzymanie ról i profili użytkowników. Pomagamy zoptymalizować wydajność systemu HR. 

      Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc Ci skonfigurować listę płac, zaoszczędzić pieniądze i usprawnić procesy kadrowo-płacowe.

        Porozmawiajmy