Czy Twoja strategia zarządzania talentami jest skuteczna? Procesy, które większość firm postrzega jako typowe i standardowe, mogą różnie sprawdzać się w praktyce. Jednocześnie, nawet najbardziej finezyjna strategia zarządzania talentami może łatwo zdezaktualizować się i nie wytrzymać tempa rozwoju technologii i zmian społecznych. Oto nasz kompleksowy przewodnik, jak zrewaluować strategię zarządzania pracownikami w Twojej organizacji.
Menedżerowie HR powinni wiedzieć, jakie zmiany rynkowe zachodzą, aby ich strategia zarządzania talentami była aktualna i zapewniała firmie konkurencyjność. Zapytaliśmy ekspertów SD Worx o 4 najważniejsze powody, dla których warto ponownie ocenić własną strategię zarządzania talentami oraz nowe rozwiązania, które należy rozważyć.
1. Dynamika zatrudnienia wciąż ewoluuje
Wraz z końcem pandemii pojawiły się tendencje do bagatelizowania faktu, że jej wpływ na środowiska pracy jest trwały. Znajdujemy się obecnie w erze pracy hybrydowej, a początkowe podekscytowanie lub niepokój związany z wykonywaniem obowiązków służbowych w domu przekształciły się w bardziej zrównoważoną kulturę organizacyjną w większości firm. W międzyczasie elastyczna organizacja pracy stała się nie tyle dodatkową korzyścią, co niezbędnym wymogiem dla organizacji, które chcą przyciągnąć najlepsze talenty.
Teraz pracodawcy powinni wyjść ponad średnie standardy. Zastanów się, czy możesz wprowadzić nowy podział pracy w swojej organizacji? A co z umożliwieniem pracownikom pracy nad projektami wykraczającymi poza ich typowe role zawodowe? Osiągnięcie takiej elastyczności wymaga ustrukturyzowanego podejścia do mapowania umiejętności, a nie obowiązków w zespołach.